אקנה

לעור בריא ללא פצעים

במה מטפלים

קצת על אקנה

פצעי אקנה, הידועים בשם , "פצעי בגרות" או "חצ'קונים" מופיעים לרב בגיל ההתבגרות והם מקור לכאבים, פיסים ונפשיים, בקרב הסובלים מהם. נערות ונערים הסובלים מאקנה חווים לרב חוסר בטחון עצמי, בושה ותסכול וזה יכול להשפיע גם על הפן החברתי בחייהם. מעבר לכך שפעמים רבות פצעי האקנה הופכים לחטטים (צלקות פוסט אקנה) שממשיכות ומנציחות את הקושי ונשארות כעדות על העור וקשה יותר לטפל בהן. לצערי ניתן לראות אקנה גם בקרב מבוגרים ובמקרה זה, תהליך ההחלמה הינו ארוך וקשה יותר לעומת עור צעיר.

פצעי אקנה נוצרים משילוב של הפרשת יתר של שומנים מבלוטת חלב ותאי עור מתים שלא מתקלפים באופן תקין. השילוב הזה יוצר "סתימה" בזקיקי השערות ומאפשר שגשוג של חיידקי האקנה שיוצרים זיהום ודלקת. הדלקת מתבטאת בעור בנפיחות באזור הדלקת, אודם, מוגלה והאזור כואב ורגיש,  ואלו אותם פצעי האקנה המוכרים.   הבעיה העיקרית של האקנה, היא הנראות שלה על פני העור המתאפיין במראה לא אסתטי שגורם לקושי נפשי יותר מפיסי.

איך נטפל?

כדי לטפל באקנה יש לטפל הן בסימפטומים הקיימים והן למנוע עתידית הישנות של הגורמים לאקנה.

טיפול פנים – בטיפול הפנים המטרה היא לנקז את הפצעים הקיימים ולנקות את הנקבוביות הסגורות מהקומודונים, לרפא את הפצעים ולייבשם

ביופטרון – מכשיר פוטותרפיה (ריפוי באמצעות אור) הפועל לקידום תהליכי ריפוי בעור מקצר את תהליך החלמת הפצעים ומסייע להימנע מצלקות, הוא בעל השפעות אנטי דלקתיות וקוטל את חיידק ה- P.Acne.

תדר גבוה – מכשיר תדר גבוה מחטא ומגביר את חילוף החומרים ומהווה כלי משלים, אך בסיסי, לטיפול באקנה.

תכשירים – תכשירים הם חלק חשוב בטיפול באקנה כיוון שהם פועלים לוויסות ייצור הסבום בעור ומעודדים התקרנות תקניה של התאים ובכך מסייעים למנוע את התפרצות הפצעים. 

זה הזמן שלך

אם את מעוניינת לטפל באקנה שלך או באקנה של ילדיך, להחזיר להם עור פנים חלק ויפה ולהימנע מצלקות עתידיות

השאירי לנו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

לפני ואחרי

תמונה אחת שווה אלף מילים